sobota 24. září 2016

Mistrovství České republiky v duatlonu - 15. místo

Dnes 24. září 2016 se v Žamberku konalo Mistrovství ČR v duatlonu (běh, kolo, běh). Do závodu, kde se v žamberském zámeckém parku nejprve běželo 5 km, na kole se jelo 20 km a poté běželo další 3 km, bylo přihlášeno celkem 348 závodníků, včetně české triatlonové špičky. Za náš tým startoval pouze Roman.

Počasí závodníkům přálo, ikdyž ráno byla pořádná zima a Roman nevěděl, jaké zvolit oblečení, ale protože byly teploty jako na červenocvém Říčkovském Golemu, zvolil stadnard, jen kombinézu a vyplatilo se, teplo bylo víc, než dost.

Po hromadném startu se v zámeckém parku běžecké pole velice rychle roztrhalo a do čela závodu šel Honza Volár. Roman si rozběhl svoje pohodový tempo 4:31 min/km a ve druhém kole už některé soupeře, kteří to přepálili, předbíhal. Spoléhal tradičně na kolo, ikdyž po včerejší předstartovní projížďce říkal, že mu to nějak nejede. Po odběhnutí tří okruhů následovalo první depo. Bylo to něco jiného než na co je zvyklý a první duatlon mu dal v depu za vyučenou. Z vody přiběhnete do depa bosí a všechno probíhá jinak, jednodušeji. Romanovi se při rozvazování běžeckých bot zauzlovaly tkaničky..., když je nerozuzluje teď, tak je bude muset rozuzlovat až znova přijede do depa. Udělal to hned a tak se v depu zdržel déle než by chtěl. Nasedl na kolo..., zpočátku dobrý, několik závodníků předjel ale v druhé půlce se mu nepodařilo dojet balík asi dvaceti cyklistů, které předtím celou první půlku závodu na dohled stíhal, tak pro změnu táhl balík dalších dvou, minimálně o věkovku nebo dvě starších závodníku za sebou, protože Ti jeho tempo na čele pelotonu nestíhali. S průměrnou rychlostí 32,2 km/h a svým výkonem na kole byl Roman nespokojenej. Pánové ale po závodě přišli a poděkovali, že do čela fakt nemohli...

Druhé depo se podařilo o poznání líp a Roman vyběhl vstříc cíli, čekaly ho ještě dvě kola v parku. Po jeho ani ne jednom okruhu v zámeckém parku už pořadatelé jásali a vítali vítěze, právě Honzu Volára, který zvítězil systémem start - cíl. Roman držel průměrné tempo 4:37 km/min a za 1:07:02 bral 15. mistrovské místo ve své kategorii a 65. místo celkově.

Roman závod ohodnotil slovy: "Když nejseš na bedně, nemůžeš bejt spokojenej, když seš druhej, chceš bejt první, ale závodní zkušenost to byla skvělá, zvlášť s takovejma esama a na mistrovství republiky se hned tak nedostaneš. Jó su celkem, spokojenej".

Žádné komentáře: